ریمپ به عنوان هسته مرکزی قدرت ماشین و افزایش قدرت ماشین در ج

pic-blog

ریمپ و افزایش قدرت ماشین 

ریمپ درواقع هسته مرکزی تعیین قدرت ماشین است پس این عبارت را هرکجا شنیدید بر صحت آن مهر تایید بزنید که رابطه ریمپ و افزایش قدرت ماشین بیار به هم مرتبط بوده و ما از طریق ریمپ میتوانیم قدرت خودرو را افزایش دهیم و یا حتی ضریب مصرف سوخت را کم کنیم . حالا در این گفتار به بررسی بیشتر این موضوع میپردازیم . 

ایسیو چیست و ریمپ چه معنایی دارد؟

ایسیو مغز متفکر خودروی شماست. ریمپ و افزایش قدرت ماشین را اینگونه بیان کنیم که ، ای سی یو یا ECU همان کامپیوتر کوچکی است که در خودروی شما همه چیز را کنترل می‌کند و با بررسی، تحلیل و پردازش داده‌ها به بخش‌های مختلف خودرو دستوراتی پیرامون عملکردشان می‌دهد. این کامپیوترها برنامه ریزی شده اند و از آنجایی که منبع باز هستند می‌توان آنها را تغییر داد و بهینه کرد. به علم برنامه نویسی کامپیوتر خودرو، ریمپ ایسیو خودرو می‌گویند.
ریمپ چیست؟ کدهای کامپیوتر یا ایسیو خودرو شما با زبان برنامه نویسی C نوشته شده‌اند ، این کدها به شکل نقشه یا جداولی استاندارد هستند که هرگونه اصلاحات، تغییرات و بهینه سازی آن‌ها را ریمپ Remap می‌نامند.
نکته مهم این است که ریمپ ایسیو نه تنها به موتور خودرو آسیب نمی زند بلکه عمر آن را نیز افزایش می‌دهد. در ریمپ خودرو فواید بسیاری وجود دارد که میتوان به برخی از آنها مانند تجربه ظرفیت واقعی موتور خودرو، کاهش دمای فن خودرو، افزایش شتاب، افزایش قدرت، روان شدن خودرو، کاهش مصرف سوخت، رفع کپ سرگاز و افزایش عمر موتور اشاره کرد.

به طور کلی می‌توان گفت تمام موارد زیر در ریمپ خودرو امکان پذیر می‌گردند:


لغو محدودیت سرعت خودرو و افزایش شتاب آن، کاهش مصرف سوخت با استفاده از برنامه ریزی سنسور اول و دوم اکسیژن.
ریمپ کارانی که تجربه و تخصص کافی ندارند معمولا با این استدلال که هرچه بیشتر بهتر، تمام پارامترهای کامپیوتر را زیاد میکنند و نتیجه ای جز مشکلات بیشتر و صدمات جبران ناپذیر برجا باقی نمی گذارند.